NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Калейдоскоп В понеделник представят комедията "Сватба със закъснител" в Брацигово
5409
Калейдоскоп

В понеделник представят комедията "Сватба със закъснител" в Брацигово

В понеделник в Брацигово ще бъде представена комедията "Сватба със закъснител" на драматурга Робин Хоудън, съобщават от Народно читалище „Васил Петлешков“.  Режисьор на постановката е Николай Гундеров, а в актьорския състав участват Филип Аврамов, Мая Бежанска, Тони Минасян, Илияна Лазарова, Христина Джурова и Ива Папазова. "Броени минути до сватбата! Да имаше как времето да се върне назад, защото всичко е с главата надолу, следователно - с краката нагоре. Под брачното легло на Бил цъка истинска бомба със запалителна смес от заплетени ситуации, изненадващи обрати, неочаквани събития и експлозивен хумор" - сюжетната линия на представлението обещава низ от вълнуващи моменти за зрителите по време на спектакъла

| 29 Юни 2024, 16:07 ч.
В понеделник представят комедията
В понеделник представят комедията "Сватба със закъснител" в Брацигово
Снимка © DFA

В понеделник в Брацигово ще бъде представена комедията "Сватба със закъснител" на драматурга Робин Хоудън, съобщават от Народно читалище „Васил Петлешков“. 

От днес пещерата „Ветреница“ в Босна и Херцеговина е в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО, предаде босненската агенция ФЕНА след решението, гласувано на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО в Делхи.

Пещерата „Ветреница“ беше един от 27-те номинирани обекта и беше включена в списъка на ЮНЕСКО за културно и природно наследство. 

Комитетът за световно наследство е един от двата органа, управляващи Конвенцията за защита на световното културно и природно наследство. В него участват представители на 21 държави, избрани от 195 страни по Конвенцията.

Комитетът е отговорен за прилагането на Конвенцията, за разглеждането на нови предложения за вписване в Списъка на световното наследство и за оценката на състоянието на опазване на вече вписани обекти въз основа на анализи, изготвени от консултативните органи и Секретариата на ЮНЕСКО. Ком

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

Колективна изложба на участници в петнадесетото издание на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" беше открита на втория етаж на Художествена галерия "Елена Карамихайлова" в Шумен.

На церемонията присъства зам.-кметът на община Шумен доц. Виктория Ковчазова, която връчи грамоти за участие на авторите в изложбата.

Във форума се включиха десет художници. Петима от тях от Шумен и петима от други градове.

В пленера и изложбата участваха Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: проф. Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и проф. Спартак Паскалевски.

Организатори на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" са Община Шумен и Дружеството на шуменските художници. Съгласно статута на плене

"Много световни трупи имат "Корсар" в репертоара си. Много мащабен и грандиозен е като композиция, музика, хореография и сцени. Всички изпълнения са прекрасни и за нас бе предизвикателство да го поставим", каза в интервю Галина Калчева, която е хореограф и режисьор на най-новото заглавие в балетния репертоар на Държавна опера - Бургас. Премиерата на "Корсар" е тази вечер.

Калчева допълни, че един от мотивите да избере това произведение е да даде възможност на артистите в бургаската трупа да се развиват. "Когато спектакълът и постановката са изцяло нови, това ги надгражда като изпълнители", заяви тя. 

Хореографът коментира, че в постановката публиката има възможност да види и разрасналата се трупа на бургаския балетен състав, който вече е международен и включва млади изпълнители от Германия, Япония, Италия и Франция.

За сценографа с дългогодишен опит Иван Т

Мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю?“ на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ гостува в Летния театър на Велико Търново.

Той бе част от програмата на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“ и завладя публиката с 23 популярни и обичани песни на композитора Стефан Диомов.

Със спектакъла беше закрита основната програма на най-стария оперен фестивал на открито в България, който е носител на престижния лейбъл „Европа за фестивалите, фестивалите за Европа“, припомни в приветствието си към публиката заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев.

Той допълни, че заедно с Arbanassi Summer Music, „Сцена на вековете“ е причина Велико Търново да носи престижния Печат на Европейската фестивална асоциация.

„След малко ще се потопите в едно преживяване, което ще ви помогне да забравите вси

Режисьор на постановката е Николай Гундеров, а в актьорския състав участват Филип Аврамов, Мая Бежанска, Тони Минасян, Илияна Лазарова, Христина Джурова и Ива Папазова.

"Броени минути до сватбата! Да имаше как времето да се върне назад, защото всичко е с главата надолу, следователно - с краката нагоре. Под брачното легло на Бил цъка истинска бомба със запалителна смес от заплетени ситуации, изненадващи обрати, неочаквани събития и експлозивен хумор" - сюжетната линия на представлението обещава низ от вълнуващи моменти за зрителите по време на спектакъла.

За първи път в историята замъкът Балморал, който се намира в Шотландия, отвори врати за посетители, предаде ДПА.  

Британският крал Чарлз Трети отваря вратите на двореца за обществеността. Хората могат да се запознаят отблизо с живота на кралското семейство в Хайлендс (Северошотландската планинска земя).

Посетителите могат да направят обиколка с екскурзовод на няколко стаи в замъка, където монарси от времената на кралица Виктория насам са имали възможност да си почиват сред местната шотландска атмосфера.

„Това е великолепно място, мисля, че кралят иска хората да го видят. Бяхме помолени да го подготвим и ние го направихме“, каза Джеймс Хамилтън Годард, управител в имението Балморал. „Посетителите, които имат билет, си тръгват, след като са видели ваканционния дом на кралското семейство, точно такъв, какъвто е - много уютен“, допълни той.

Чарлз

През септември трупата на Драматичен театър „Борис Луканов“ в Ловеч ще изнесе две представления на сцената на Ловешка средновековна крепост. Това съобщи на пресконференция в Националния пресклуб в Ловеч Цветан Тодоров от театъра.

Той уточни, че "Зимните навици на зайците" с Асен Блатечки и Николай Урумов ще се играе на 5 септимври (четвъртък) от 20:00 часа.

Класиката "Българи от старо време", също с участието на Николай Урумов, е на 13 септември.

През този месец театърът включва в репертоара и друго от новите си заглавия - "Дъхът на дявола". Продължават представленията на "Българи от старо време" и "Малката книжарница".  

Припомняме, че със средства от капиталова програма на Министерството на културата се извършва ремонт на големия салон на театъра. Предвижда се монтиране на нови седалки, електроакустика, подмяна на подовите настилки, и

Театърът е изкуство, което е публично, за хората в залите, но в Паталеница за 25 години са се включили толкова много зрители, актьори, режисьори. Раждаха се деца, случваха се събирания и раздели, случваше се животът под открито небе. За нас театърът под звездите е кауза, каза Инна Церовска, мениджър на на Шекспирова компания „Петровден“  в Националния пресклуб в Пазарджик.

Това се случи по повод отбелязването на 25 години Шекспиров театър под звездите в село Паталеница  и представяне на проявите, посветени на годишнината.

Участие в  пресконференцията взеха Инна Церовска и част от екипа и актьорския състав в лицето на  Георги Георгиев – Антика,  Константин Еленков, Пол Гудуин, Явор Карагитлиев,  Таня Йоргова и Павлина - Калина Церовска.

 На 26 юли ще бъде представен моноспектакълът "Макбет", изпълнен от артистичния директор на

С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Това каза директорът на театъра Гълъб Бочуков.

На 19 септември на голяма сцена публиката ще може да види как светът около нас може да стане по-добър и цветен.

„Премиерата е нашият подарък за всички деца по случай началото на учебната година. Пожелаваме им тя да е много успешна и ползотворна“, каза Бочуков и допълни, че това е един забавен спектакъл с поука както за деца, така и за възрастни.

Той припомни и думи на създателката на едни от най-обичаните детски произведения Астрид Линдгрен: „Ако съм успяла да озаря дори едно-единствено тъжно детство, значи съм напълно удовлетворена.”.

Режисьор на „Карлсон и Дребосъчето“ е Съби Събев, а драматизаци

Георги Христов е специален гост на „Пеещи артисти 3“. Концертът ще се състои на 24 септември в зала 1 на НДК, съобщава продуцентът и създател на проекта Игор Марковски.

В спектакъла участват също „Акага“, Дарин Ангелов, Мая Бежанска, Емилия Валенти, Симеон Владов, Deja vu, Орлин Горанов, Петя Дикова, Теди Кацарова, Момчил Колев, Анастасия Левордашка, Нина Николина, Люба Пашова, Атанас Пенев („Б. Т.  Р.), Мариана Попова, Жаклин Таракчи, Николай Урумов, Иван Динев-Устата, Майя Христова, „Шик“, Димитър Туджаров-Шкумбата. Водеща е Гергана Стоянова.

„Идеята за проекта се роди още през 1995-1996 г., в разговорите ни с Тодор Колев и Иван Балсамаджиев. Проектът се случи в тяхна памет и в памет на другите приятели, които не са вече между нас – от Стефан Данаилов и Асен Кисимов до Татяна Лолова“, припомня И

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната инст ...
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Филмът на Парк Чанг-ук – „Решение за раздяла“, отличен с награда за най-добър режисьор на фестивала в Кан през 2022 г., ще има единствена прожекция на 26 септемвр ...
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Повече от 40 съвременни български художници и над 60 актуални произведения на изкуството ще бъдат предложени на международен търг на живо в галерия Doza и онлайн на британската пла ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Тикер в 20:00 ч.
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в ...
Начало Калейдоскоп
5409
Калейдоскоп

В понеделник представят комедията "Сватба със закъснител" в Брацигово

В понеделник в Брацигово ще бъде представена комедията "Сватба със закъснител" на драматурга Робин Хоудън, съобщават от Народно читалище „Васил Петлешков“.Режисьор на постановката е Николай Гундеров, а в актьорския състав участват Филип Аврамов, Мая Бежанска, Тони Минасян, Илияна Лазарова, Христина Джурова и Ива Папазова.

| 29 Юни 2024, 16:07 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В понеделник представят комедията
В понеделник представят комедията "Сватба със закъснител" в Брацигово
Снимка © DFA

В понеделник в Брацигово ще бъде представена комедията "Сватба със закъснител" на драматурга Робин Хоудън, съобщават от Народно читалище „Васил Петлешков“. 

Режисьор на постановката е Николай Гундеров, а в актьорския състав участват Филип Аврамов, Мая Бежанска, Тони Минасян, Илияна Лазарова, Христина Джурова и Ива Папазова.

От днес пещерата „Ветреница“ в Босна и Херцеговина е в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО, предаде босненската агенция ФЕНА след решението, гласувано на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО в Делхи.

Пещерата „Ветреница“ беше един от 27-те номинирани обекта и беше включена в списъка на ЮНЕСКО за културно и природно наследство. 

Комитетът за световно наследство е един от двата органа, управляващи Конвенцията за защита на световното културно и природно наследство. В него участват представители на 21 държави, избрани от 195 страни по Конвенцията.

Комитетът е отговорен за прилагането на Конвенцията, за разглеждането на нови предложения за вписване в Списъка на световното наследство и за оценката на състоянието на опазване на вече вписани обекти въз основа на анализи, изготвени от консултативните органи и Секретариата на ЮНЕСКО. Ком

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

Колективна изложба на участници в петнадесетото издание на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" беше открита на втория етаж на Художествена галерия "Елена Карамихайлова" в Шумен.

На церемонията присъства зам.-кметът на община Шумен доц. Виктория Ковчазова, която връчи грамоти за участие на авторите в изложбата.

Във форума се включиха десет художници. Петима от тях от Шумен и петима от други градове.

В пленера и изложбата участваха Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: проф. Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и проф. Спартак Паскалевски.

Организатори на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" са Община Шумен и Дружеството на шуменските художници. Съгласно статута на плене

"Много световни трупи имат "Корсар" в репертоара си. Много мащабен и грандиозен е като композиция, музика, хореография и сцени. Всички изпълнения са прекрасни и за нас бе предизвикателство да го поставим", каза в интервю Галина Калчева, която е хореограф и режисьор на най-новото заглавие в балетния репертоар на Държавна опера - Бургас. Премиерата на "Корсар" е тази вечер.

Калчева допълни, че един от мотивите да избере това произведение е да даде възможност на артистите в бургаската трупа да се развиват. "Когато спектакълът и постановката са изцяло нови, това ги надгражда като изпълнители", заяви тя. 

Хореографът коментира, че в постановката публиката има възможност да види и разрасналата се трупа на бургаския балетен състав, който вече е международен и включва млади изпълнители от Германия, Япония, Италия и Франция.

За сценографа с дългогодишен опит Иван Т

Мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю?“ на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ гостува в Летния театър на Велико Търново.

Той бе част от програмата на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“ и завладя публиката с 23 популярни и обичани песни на композитора Стефан Диомов.

Със спектакъла беше закрита основната програма на най-стария оперен фестивал на открито в България, който е носител на престижния лейбъл „Европа за фестивалите, фестивалите за Европа“, припомни в приветствието си към публиката заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев.

Той допълни, че заедно с Arbanassi Summer Music, „Сцена на вековете“ е причина Велико Търново да носи престижния Печат на Европейската фестивална асоциация.

„След малко ще се потопите в едно преживяване, което ще ви помогне да забравите вси

"Броени минути до сватбата! Да имаше как времето да се върне назад, защото всичко е с главата надолу, следователно - с краката нагоре. Под брачното легло на Бил цъка истинска бомба със запалителна смес от заплетени ситуации, изненадващи обрати, неочаквани събития и експлозивен хумор" - сюжетната линия на представлението обещава низ от вълнуващи моменти за зрителите по време на спектакъла.

За първи път в историята замъкът Балморал, който се намира в Шотландия, отвори врати за посетители, предаде ДПА.  

Британският крал Чарлз Трети отваря вратите на двореца за обществеността. Хората могат да се запознаят отблизо с живота на кралското семейство в Хайлендс (Северошотландската планинска земя).

Посетителите могат да направят обиколка с екскурзовод на няколко стаи в замъка, където монарси от времената на кралица Виктория насам са имали възможност да си почиват сред местната шотландска атмосфера.

„Това е великолепно място, мисля, че кралят иска хората да го видят. Бяхме помолени да го подготвим и ние го направихме“, каза Джеймс Хамилтън Годард, управител в имението Балморал. „Посетителите, които имат билет, си тръгват, след като са видели ваканционния дом на кралското семейство, точно такъв, какъвто е - много уютен“, допълни той.

Чарлз

През септември трупата на Драматичен театър „Борис Луканов“ в Ловеч ще изнесе две представления на сцената на Ловешка средновековна крепост. Това съобщи на пресконференция в Националния пресклуб в Ловеч Цветан Тодоров от театъра.

Той уточни, че "Зимните навици на зайците" с Асен Блатечки и Николай Урумов ще се играе на 5 септимври (четвъртък) от 20:00 часа.

Класиката "Българи от старо време", също с участието на Николай Урумов, е на 13 септември.

През този месец театърът включва в репертоара и друго от новите си заглавия - "Дъхът на дявола". Продължават представленията на "Българи от старо време" и "Малката книжарница".  

Припомняме, че със средства от капиталова програма на Министерството на културата се извършва ремонт на големия салон на театъра. Предвижда се монтиране на нови седалки, електроакустика, подмяна на подовите настилки, и

Театърът е изкуство, което е публично, за хората в залите, но в Паталеница за 25 години са се включили толкова много зрители, актьори, режисьори. Раждаха се деца, случваха се събирания и раздели, случваше се животът под открито небе. За нас театърът под звездите е кауза, каза Инна Церовска, мениджър на на Шекспирова компания „Петровден“  в Националния пресклуб в Пазарджик.

Това се случи по повод отбелязването на 25 години Шекспиров театър под звездите в село Паталеница  и представяне на проявите, посветени на годишнината.

Участие в  пресконференцията взеха Инна Церовска и част от екипа и актьорския състав в лицето на  Георги Георгиев – Антика,  Константин Еленков, Пол Гудуин, Явор Карагитлиев,  Таня Йоргова и Павлина - Калина Церовска.

 На 26 юли ще бъде представен моноспектакълът "Макбет", изпълнен от артистичния директор на

С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Това каза директорът на театъра Гълъб Бочуков.

На 19 септември на голяма сцена публиката ще може да види как светът около нас може да стане по-добър и цветен.

„Премиерата е нашият подарък за всички деца по случай началото на учебната година. Пожелаваме им тя да е много успешна и ползотворна“, каза Бочуков и допълни, че това е един забавен спектакъл с поука както за деца, така и за възрастни.

Той припомни и думи на създателката на едни от най-обичаните детски произведения Астрид Линдгрен: „Ако съм успяла да озаря дори едно-единствено тъжно детство, значи съм напълно удовлетворена.”.

Режисьор на „Карлсон и Дребосъчето“ е Съби Събев, а драматизаци

Георги Христов е специален гост на „Пеещи артисти 3“. Концертът ще се състои на 24 септември в зала 1 на НДК, съобщава продуцентът и създател на проекта Игор Марковски.

В спектакъла участват също „Акага“, Дарин Ангелов, Мая Бежанска, Емилия Валенти, Симеон Владов, Deja vu, Орлин Горанов, Петя Дикова, Теди Кацарова, Момчил Колев, Анастасия Левордашка, Нина Николина, Люба Пашова, Атанас Пенев („Б. Т.  Р.), Мариана Попова, Жаклин Таракчи, Николай Урумов, Иван Динев-Устата, Майя Христова, „Шик“, Димитър Туджаров-Шкумбата. Водеща е Гергана Стоянова.

„Идеята за проекта се роди още през 1995-1996 г., в разговорите ни с Тодор Колев и Иван Балсамаджиев. Проектът се случи в тяхна памет и в памет на другите приятели, които не са вече между нас – от Стефан Данаилов и Асен Кисимов до Татяна Лолова“, припомня И

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
След Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага изложбата "България и мозайките" гостува в галерия „Кирил Майски“
„Решение за раздяла“ на Парк Чанг-ук с единствена прожекция в кино „Одеон“
Галерия Doza ще бъде домакин на международен търг с произведения на изкуството
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.